Szabadalmaztatott Age Clock Technológia: az Eucerin már vissza tudja fordítani a bőr biológiai életkorát

4 perc olvasási idő
Tovább

Mi is az az Epigenetikus óra?

Az epigenetikus óra, konkrétan a dr. Steve Horvath által kidolgozott „Horvath-óra kifejlesztése jelentős mérföldkő az öregedés kutatásában. Az epigenetikus órák a biológiai jellegzetességek statisztikai feldolgozását nyújtják, és epigenetikus mintázatokat használnak az öregedés jeleinek előrejelzésére és a biológiai kor becslésére (Horvath, 2013).

Ezek az epigenetikus mintázatok azért alakulnak ki, mert a bőr ki van téve az életmód hatásainak: az olyan külső tényezők, mint a napfény, az étrend vagy a dohányzás epigenetikai változásokhoz vezethetnek az úgynevezett bőrkódban, és epigenetikai mintázatot alakítanak ki. Ez a mintázat hatással van a fiatalság génjeire és csökkentheti az aktivitásukat. Ez az egyedi mintázat határozza meg a hámsejtek biológiai életkorát, vagyis azt, hogy az egyén bőrfunkciói milyen idősek a tényleges, naptári életkorhoz viszonyítva (Bormann et al., 2016).

Age in reverse
Fordítsa vissza az időt, csökkentse biológiai életkorát!
coming soon

#ReverseTheAgeClock

Fedezze fel a legújabb innovációt az öregedésgátlás terén: Epigenetikus bőrápolás

Tudjon meg többet

Mi az a Horvath-óra?

Reverse aging naturally
Az epigenetikus órák meghatározzák a biológiai életkort

A Horvath-féle Epigenetikus óra egy innovatív bioinformatikai eszköz, egy mesterséges intelligencia alapú modell. A hámsejtek öregedése során epigenetikus mintázatok alakulnak ki, és ez azt jelenti, hogy a sejtek DNS-metilációja megváltozik (Bocklandt et al. 2011).

A Horvath-óra elemzi a DNS meghatározott részeit, ahova metil csoportok kapcsolódtak, vagy ahonnan ilyenek leváltak az öregedés során. Ez a fejlett statisztikai modell pontos becslést készít a naptári életkorhoz viszonyított biológiai életkorról (Horvath, 2013).

Biológiai kor és naptári életkor

Az epigenetikus óra bemutatásakor már említettük a biológiai és a naptári életkort. Nézzük meg miért segíthet ez a koncepció abban, hogy befolyásolni tudjuk, milyen idősnek néz ki a bőrünk.

Míg a naptári életkort a születés éve határozza meg, a biológiai életkor a szervezet fizikai állapotát írja le, ami a bőr egészségével kapcsolatban a hámsejtek korát jelenti. Az életmódtól függően a biológiai kor jelentősen eltérhet a naptári életkortól. De miért van ez így?

Az életmóddal összefüggő tényezők, például az étrend, a bőrt érő napfény mennyisége vagy a mozgáshiány mind-mind hatással lehetnek a bőrre, mégpedig azért, mert a bőr kódjának gátlásához vezethetnek. Ez hozza létre a korábban már említett epigenetikai mintázatot, mely mindannyiunk bőrének esetében egyedi, és ez határozza meg, hogy a bőr mennyire fiatalosan vagy öregesen viselkedik, ami kihat arra, hogy a külső megjelenése mennyire lesz fiatalos vagy öreges. Ez azt jelenti, hogy ha valaki a korához képest fiatalnak tűnik, akkor a biológiai életkora alacsonyabb lehet, mint a naptári életkora.

Ha odafigyel az életmódjára, közvetlenül befolyásolhatja, mennyi idősnek látszik a bőre: Az öregedésgátló bőrápolási rutin, a kiegyensúlyozott étrend és a testmozgás segíthet megőrizni a fiatalos külsőt. De mit tehet, ha ennél is továbbmenne, és visszafordítaná az öregedés látható jeleit? Pontosan ez a kérdés vezette az Eucerin kutatóit, amikor kifejlesztettek egy innovatív technológiát, mely forradalmasítani fogja az öregedésgátló tudományos bőrápolást.

Eucerin kutatólaboratórium: A szabadalmaztatott Age Clock Technológia kifejlesztése

Reverse aging tips
Fordítsa vissza látható módon az öregedést

2008 óta az Eucerin kutatói kiterjedt epigenetikai kutatásokat folytattak, és a terület vezető szakértői közé tartoznak. Áttörést jelentő felfedezéseink sorát gyarapítja a bőröregedés során bekövetkező átfogó epigenetikai változások azonosítása 2010-ben, az öregedéssel összefüggő epigenetikus változások hatásának vizsgálata a bőr génkifejeződésére transzkriptom szekvenálás alkalmazásával 2013-ban, és az első bőröregedés-óra kifejlesztése 2016-ban, melyet 2021-ben szabadalmaztattunk. Ennek az innovációnak, melyre különösen büszkék vagyunk, az Age Clock Technológia nevet adtuk. De miért különleges a mi Age Clock Technológiánk más epigenetikai órákhoz, például a Horvath-órához képest, és hogyan segíthet visszafordítani a bőröregedés folyamatát?

Míg más epigenetikai órák, mint a Horvath-óra tanulási folyamata, „beállítása” különbőző bemeneti anyagok, például vér és bőr alapján történt, a mi technológiánk mögött álló algoritmus kifejezetten a bőrmintákra fókuszál. Ezidáig több mint 1000 önkéntestől gyűjtöttünk mintákat, 850 000 metilációs pontot mértünk, hogy összefüggésbe hozzuk ezeket azokkal a metilációs pontokkal, melyek kifejezetten a bőröregedéshez kötődnek. Ennek eredményeképpen meg tudjuk határozni, hogy mely epigenetikus változások függenek össze a bőröregedéssel.

Az Eucerin szabadalmaztatott az Age Clock Technológiájával tudományos kutatóink nemcsak arra képesek, hogy az epigenetikus mintázat alapján pontosan megállapítsák a bőr korát, hanem arra is, hogy azonosítsák azokat a hatóanyagokat, amelyek hatással vannak az epigenetikus mintázatra, így vissza tudják fordítani a biológiai kort. Annak érdekében, hogy mindig az öregedési folyamat előtt járjunk, fejlett gépi tanulási algoritmusok segítségével folyamatosan tökéletesítjük a technológiát. Keresse a patikákban a Hyaluron-Filler Epigenetics ráncfeltöltő szérumot, melyet a szabadalmaztatott Age Clock Technológia alkalmazásával fejlesztettünk ki, és amely egy óriási áttörést jelentő hatóanyagot tartalmaz. Ez az összetevő segíteni fog, hogy fiatalabbnak nézzen ki a koránál.

Scientists reverse aging
Az életmódja befolyásolja bőre életkorát

Források

Bocklandt, S., Lin, W., Sehl, M. E., Sánchez, F. J., Sinsheimer, J. S., Horvath, S., & Vilain, E. (2011). Epigenetic predictor of age. PloS one, 6(6), e14821. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0014821

Bormann, F., et al.: Reduced DNA methylation patterning and transcriptional connectivity define human skin aging. Aging Cell. 2016 Jun;15(3):563-71. doi: 10.1111/acel.12470. Epub 2016 Mar 23. PMID: 27004597; PMCID: PMC4854925.

Gensous, N., Sala, C., Pirazzini, C., Ravaioli, F., Milazzo, M., Kwiatkowska, K. M., Marasco, E., De Fanti, S., Giuliani, C., Pellegrini, C., Santoro, A., Capri, M., Salvioli, S., Monti, D., Castellani, G., Franceschi, C., Bacalini, M. G., & Garagnani, P. (2022). A Targeted Epigenetic Clock for the Prediction of Biological Age. Cells, 11(24), 4044. https://doi.org/10.3390/cells11244044

Horvath S. (2013). DNA methylation age of human tissues and cell types. Genome biology, 14(10), R115. https://doi.org/10.1186/gb-2013-14-10-r115 

Levine M. E. (2020). Assessment of Epigenetic Clocks as Biomarkers of Aging in Basic and Population Research. The journals of gerontology. Series A, Biological sciences and medical sciences, 75(3), 463–465. https://doi.org/10.1093/gerona/glaa021

Palmer R. D. (2022). Aging clocks & mortality timers, methylation, glycomic, telomeric and more. A window to measuring biological age. Aging medicine (Milton (N.S.W)), 5(2), 120– 125. https://doi.org/10.1002/agm2.12197 

https://www.nm.org/healthbeat/medical-advances/science-and-research/What-is-Your-Actual-Age

https://www.age.mpg.de/what-is-the-epigenetic-clock

 

Építsd fel a bőrápolási rutint